Echoskopija Kaune

Peties echoskopija, ultragarsinis tyrimas

       Keliame, ištiesiame, keliame, žaidžiame, dažome, statome ir taisome… kasdien, dažniausiai negalvodami,  peties sąnarys dalyvauja daugelyje svarbių veiklų. Todėl bet kokio tipo peties skausmą gali greitai tapti sunku ignoruoti.

Dažniausios peties skausmo priežastys


Trys dažniausiai pasitaikančios peties skausmo priežastys yra “sukamojo varžčio” sužalojimas arba plyšimas,  bursitas ir bicepso sausgyslės sužalojimas.

 • “sukamojo varžčio” plyšimas arba sužalojimas – “sukamąjį varžtį” sudaro keturios sausgyslės ir raumenys, supantys peties sąnarį. Plyšimas gali būti pilnas arba dalinis. Tipiški šio sužalojimo simptomai yra pastovus, gilus peties skausmas, sunku pakelti ranką aukštyn ar už nugaros ir rankų silpnumas.
 • Bursitas – bursa yra mažas tepalinis maišelis, esantis sąnaryje, tarp kaulo ir sausgyslės arba odos. Jo pagrindinė paskirtis yra užtikrinti sklandų sąnario judėjimą ir mažinant trintį judėjimo metu. Bursitą gali sukelti įvairios priežastys. Tačiau dažniausia jo atsiradimo priežastis yra pasikartojantys judesiai ir sąnariams tenkantis per didelis krūvis. Tarp kitų bursito atsiradimo priežasčių gali būti ir sąnarių traumos, pvz., nukritus ir užsigavus sąnarį. Simptomai yra patinimas, paraudimas, šiluma / jautrumas aplink petį arba skausmas ar sustingimas. Kartais gali išsivystyti net karščiavimas.
 • Bicepso sausgyslės pažeidimas – sausgyslės plyšimo simptomai yra šiluma traumos vietoje, patinimas, mėlynės, skausmas sužalojimo vietoje ir visoje rankoje, rankos silpnumas ir skausmas sukant delną.

Dažnai šie sužalojimai gali būti siejami su pasikartojančia mikrotrauma (dažnai pasikartojančiais judesiais), tačiau juos gali sukelti ir ryškus, trauminis sužalojimas. Tačiau kiekvienas, bet kokio amžiaus ar aktyvumo lygio gali patirti peties skausmą.

Kodėl reikalingas ultragarsinis tyrimas

Kalbant apie peties skausmą, diagnozė yra sudėtinga – tikroji problema ne visada koreliuoja su paciento skausmo vieta. Todėl fizinės apžiūros neužtenka, o rentgenu galima pamatyti tik kaulus, o ne sausgysles.

Per pastaruosius 10–20 metų peties ultragarsas tapo labai svarbiu peties skausmo tyrimo ir diagnozavimo metodu. Pavyzdžiui, 100 procentų jautrumu jis gali atskleisti  “sukamojo varžčio” plyšimą ir dalinį plyšimą, kurio jautrumas yra 90 procentų. Jei jaučiate peties skausmą, svarbu apsilankyti pas savo pirminės sveikatos priežiūros gydytoją arba ortopedą-traumatologą, kuris gali rekomenduoti atlikti peties ultragarsą diagnozei nustatyti.

Ultragarsinio tyrimo metu galima apžvelgti daugelį svarbių sąnario struktūrų. Ultragarso daviklį galima pakreipti reikiamu kampu,  todėl galime įvertinti kiekvieną sausgyslę skirtingais kampais ir išsiaiškinti skausmo priežastį. Pečių ultragarsas yra alternatyva pečių vaizdavimui pacientams, kuriems negalima atlikti MRT. Tai ekonomiškai efektyvu, jį galima greitai suplanuoti ir atlikti.

Ko tikėtis peties ultragarso metu?

Peties ultragarsinis tyrimas turėtų trukti maždaug 10–15 minučių. Kadangi peties sąnario anatomija sudėtinga, tyrimo tikslumas labai priklauso nuo technikos. Atliekamas sėdimoje padėtyje.

Nors peties anatomija sudėtinga, peties ultragarsas yra greita ir efektyvi priemonė, galinti padėti tiksliai diagnozuoti paciento peties skausmo priežastį. Greita ir tiksli diagnozė yra raktas į priekį kuriant gydymo ir atkūrimo planą, kad pacientai jaustųsi geriau ir grįžtų į savo gyvenimą.

Kaip atrodo įranga?

Ultragarso aparatus sudaro kompiuterio konsolė, vaizdo monitorius ir prijungtas keitiklis . Keitiklis yra mažas rankinis prietaisas, panašus į mikrofoną. Kai kuriems tyrimams vieno tyrimo metu gali būti naudojami skirtingi keitikliai (su skirtingomis galimybėmis). Keitiklis siunčia negirdimas aukšto dažnio garso bangas į kūną ir klausosi grįžtančių aidų. Tie patys principai taikomi sonarams, naudojamiems laivuose ir povandeniniuose laivuose.

Technologas užtepa nedidelį kiekį gelio ant tiriamos vietos ir įdeda ten keitiklį. Gelis leidžia garso bangoms sklisti pirmyn ir atgal tarp keitiklio ir tiriamos srities. Ultragarsinis vaizdas iš karto matomas vaizdo monitoriuje. Kompiuteris sukuria vaizdą pagal garsumą (amplitudę), aukštį (dažnį) ir laiką, per kurį ultragarso signalas grįžta į keitiklį. Taip pat atsižvelgiama į tai, per kokią kūno struktūrą ir (arba) audinius sklinda garsas.

Kaip atliekama peties echoskopija?

Ant tyrimų stalo gulėsite ant nugaros arba ant šono. Sonografas gali paprašyti pakelti ranką (-as) virš galvos.

Radiologas (gydytojas, specialiai apmokytas prižiūrėti ir interpretuoti radiologijos vaizdus) arba sonografas pateiks jus ant tyrimų stalo. Jie tiriamą kūno vietą pateps vandens pagrindu pagamintu geliu. Gelis padės davikliui saugiai susisiekti su kūnu. Taip pat pašalinamos oro kišenės tarp keitiklio ir odos, kurios gali blokuoti garso bangų patekimą į jūsų kūną. Sonografas uždeda keitiklį ant kūno ir judina jį pirmyn ir atgal dominančioje srityje, kol užfiksuoja norimus vaizdus.

Paprastai nėra jokio diskomforto dėl slėgio, nes jie prispaudžia keitiklį prie tiriamos srities. Tačiau, jei vieta yra jautri, galite jausti spaudimą arba nedidelį skausmą iš keitiklio.

Gydytojai atlieka Doplerio sonografiją tuo pačiu keitikliu.

Kai vaizdavimas bus baigtas, technologas nušluostys skaidrų ultragarsinį gelį nuo jūsų odos. Visos likusios dalys greitai išdžius. Ultragarsinis gelis paprastai netepa ir nepakeičia drabužių.

Ką patiriu procedūros metu ir po jos?

Dauguma ultragarsinių tyrimų yra neskausmingi, greiti ir lengvai toleruojami.

Jei gydytojas atlieka Doplerio ultragarsinį tyrimą, galite išgirsti į pulsą panašius garsus, kurių tonas keičiasi, kai stebi ir matuoja kraujotaką.

Tyrimo metu gali tekti keisti pozicijas.

Baigus tyrimą, technologas gali paprašyti apsirengti ir palaukti, kol peržiūrės ultragarso vaizdus.

Atlikę ultragarsinį tyrimą, turėtumėte nedelsdami tęsti įprastą veiklą.

Kas interpretuoja rezultatus ir kaip juos gauti?

Radiologas, gydytojas, apmokytas prižiūrėti ir interpretuoti radiologijos vaizdus. Gydytojas radiologas išsiųs pasirašytą išvadą gydytojui, kuris paprašė atlikti tyrimą. Tada gydytojas pasidalins rezultatais su jumis. Kai kuriais atvejais radiologas po tyrimo gali aptarti su jumis rezultatus.

Jums gali prireikti papildomo tyrimo. Jei taip, gydytojas paaiškins, kodėl. Kartais tolesnio tyrimo metu galima problema papildomai įvertinama naudojant daugiau vaizdų arba specialią vaizdo gavimo techniką. Taip pat gali būti matyti, ar laikui bėgant problema pasikeitė. Tolesni tyrimai dažnai yra geriausias būdas išsiaiškinti, ar gydymas veikia, ar reikia atkreipti dėmesį į problemą.

Kokia nauda ir rizika?

Privalumai

 • Dauguma ultragarso nuskaitymo yra neinvaziniai (be adatų ar injekcijų).
 • Kartais ultragarsinis tyrimas gali būti laikinai nepatogus, tačiau jis neturėtų būti skausmingas.
 • Ultragarsas yra plačiai prieinamas, paprastas naudoti ir pigesnis nei dauguma kitų vaizdo gavimo metodų.
 • Ultragarsinis tyrimas yra labai saugus ir nenaudoja spinduliuotės.
 • Ultragarsinis skenavimas suteikia aiškų minkštųjų audinių vaizdą, kuris blogai matomas rentgeno nuotraukose.
 • Ultragarsas suteikia vaizdą realiuoju laiku. Dėl to jis yra geras įrankis vadovaujantis minimaliai invazinėmis procedūromis, tokiomis kaip adatos biopsija ir skysčių aspiracija.
 • Naudodami ultragarsą gydytojai gali nustatyti, kad daugelis klinikinių problemų kyla dėl normalių audinių (pvz., riebalų skiltelių ) arba gerybinių cistų. Daugumai 30 metų ir vyresnių moterų mamografija bus atliekama kartu su ultragarsu. Moterims, jaunesnėms nei 30 metų, vien tik ultragarsu dažnai pakanka nustatyti, ar susirūpinimą keliančiai sričiai reikia biopsijos, ar ne.

Rizikos

 • Standartinis diagnostinis ultragarsas neturi žinomo žalingo poveikio žmonėms.
Paslauga Trukmė Kaina
Alkūnės sąnario ultragarsinis tyrimas 15 min 20 €
Alkūninio nervo (kubitalinio kanalo sindromas) ultragarsinis tyrimas 15 min 20 €
Blauzdos ultragarsinis tyrimas 20 min 20 €
Čiurnos sąnario ultragarsinis tyrimas 30 min 30 €
Dilbio srities ultragarsinis tyrimas 20 min 20 €
Dviejų galūnių venų ultragarsinis tyrimas 25 min 50 €
Kaklo limfmazgių ultragarsinis tyrimas 15 min 15 €
Kelio sąnario ultragarsinis tyrimas 20 min 30 €
Klubo sąnario ultragarsinis tyrimas 20 min 30 €
Kojos nervo ultragarsinis tyrimas 20 min 20 €
Krūtų + sritinių limfmazgių ultragarsinis tyrimas 20 min 30 €
Moters vidinių lytinių organų (gimdos kaklelio, gimdos ir jos priedų) ultragarsinis tyrimas (pilvinis daviklis) 20 min 15 €
Peties sąnario ultragarsinis tyrimas 20 min 30 €
Petinio nervinio rezginio ultragarsinis tyrimas 30 min 30 €
Pėdos ir pirštų ultragarsinis tyrimas 25 min 20 €
Pilvo/krūtinės sienos ultragarsinis tyrimas 15 min 15 €
Pilvo organų ultragarsinis tyrimas (kepenys, kasa, blužnis, aorta) 20 min 25 €
Plaštakos ir pirštų ultragarsinis tyrimas 20 min 20 €
Poodinių darinių ultragarsinis tyrimas 15 min 15 €
Priešinės liaukos (prostatos ir sėklinių pūslelių) ultragarsinis tyrimas 15 min 15 €
Riešo srities ultragarsinis tyrimas 20 min 20 €
Seilių liaukų ultragarsinis tyrimas 15 min 15 €
Sėklidžių bei varpos ultragarsinis tyrimas 15 min 15 €
Skydliaukės ultragarsinis tyrimas 15 min 15 €
Stipininio nervo ultragarsinis tyrimas 15 min 20 €
Šlapimo takų (inkstai, antinksčiai, šlapimo pūslė) ultragarsinis tyrimas 20 min 25 €
Šlaunies ultragarsinis tyrimas 20 min 20 €
Viduriniojo nervo (riešo kanalo sindromas) ultragarsinis tyrimas 15 min 20 €
Vienos galūnės venų ultragarsinis tyrimas 15 min 25 €
Visos rankos nervų ultragarsinis tyrimas 25 min 30 €
Žasto raumenų ultragarsinis tyrimas 20 min 20 €

Registruokitės vizitui pas gydytoją radiologą